Валери Домовчийски съсече "Етър" в края

Първа победа за "Верея" от началото на първенството

"Верея" победи с 1:0 "Етър" в последния мач от третия кръг на Първа лига. Единственият гол в срещата, играна на Градския стадион в Ловеч, бе дело на Валери Домовчийски в 86-ата минута.

"Етър" и "Верея" не успяха да се изненадат. Липсваха чисти положения и пред двете врати, а битката се водеше предимно в средата на терена.

В 8-ата минута Илиян Димитров напредна по лявото крило и подаде на Георги Андонов, но нападателят на гостите стреля право в тялото на Христо Иванов.

В 28-ата минута Димо Атанасов центрира в наказателното поле на "Етър". Последва удар с глава на Иван Петков, който обаче мина покрай дясната греда.

В края на първото полувреме пред старозагорци се откри добра възможност, но Бенгюзов не се възползва и стреля неточно.

През второто полувреме ситуацията не терена не се промени особено. В 60-ата минута Здравко Запрянов центрира в наказателното поле на "болярите", но Фенуш не намери целта.

В 83-ата минута влезлият като резерва за домакините Кямил стреля, но Аргилашки улови без затруднения.

Само три минути по-късно Валери Домовчийски се разписа от близка дистанция след груба грешка в отбраната на "Етър". 1:0 за "Верея" и първи три точки за състава на Илиан Илиев.