Драма с 18 дузпи прати Буркина Фасо на 1/4-финал за Купата на Африка

Оспорвана битка с Габон

Буркина Фасо е първият четвъртфиналист в турнира за Купата на африканските нации. "Жребците" елиминираха Габон след драматични дузпи и общо 18 изпълнения от бялата точка.

Редовното време завърши 1:1, като в 90-ата минута Буркина Фасо предвкусваше успеха, след като още в средата на първото полувреме футболистът на "Астън Вила" Бертран Траоре откри резултата.

Габонците играха с човек по-малко от 67-ата минута, а в добавеното време получиха страхотен шанс, след като Гуира си отбеляза автогол.

При дузпите играчите на Буркина Фасо бяха малко по-концентрирани и триумфираха.

Единственият безгрешен отбор на шампионата - Нигерия, се изправя срещу Тунис в 21:00 часа в ефира на RING.

Устремените към четвърти трофей нигерийци бяха повече от безкомпромисни в груповата фаза, докато тунизийците разочароваха, но все пак продължиха напред с 2 загуби.