Драматична първа победа за Хамилтън през новия сезон

Проблеми с двигателя пратиха младия Льоклер на трето място

Петкратният шампион във Формула 1 Люис Хамилтън постигна първа победа за сезона. Британецът беше най-бърз със своя "Мерцедес" на пистата в Бахрейн и записа 74-ия успех в кариерата си.

Друг обаче беше звездата на вечерта. Младият пилот Шарл Льоклер с "Ферари" тръгна от първа позиция след страхотно представяне в квалификацията и 10 обиколки преди края водеше пред своите конкуренти. Тогава обаче той се оплака от проблеми с двигателя на болида и темпото му значително падна.

Това позволи на Хамилтън да атакува. Британецът задържа преднината си до края. Неговият съотборник в "Мерцедес" и победител в първия старт за сезона - Валтери Ботас завърши на второ място.

Състезанието бе кошмарно за "Рено". Две обиколки преди края се наложи колата за сигурност да влезе на пистата и да изкара Хюлкенберг и Рикиардо.

Ферстапен се нареди четвърти в крайното класиране. Фетел, Норис, Райконен, Гасли, Албън и Перес завършиха в точките.

Следващото състезание от календара на Формула 1 е на 14 април. Стартът в Китай е под номер 1000 в надпреварата, която стартира през 1950 г.