"Дунав" блести срещу "Ботев" Враца

Първи успех за русенци през този сезон

"Дунав" победи с 3:1 "Ботев" Враца в мач от втория кръг на Първа лига. Така "драконите" взеха първи три точки, докато новакът от Враца остава с нулев актив.

Домакините започнаха по-активно срещата в Русе и в 4-ата минута Ахмед Ахмедов стреля с глава, но Николай Кръстев реагира добре. В 23-ата минута Юлиян Ненов проби отдясно и центрира към Валери Домовчийски, но Ковачев изби топката.

"Драконите" откриха резултата в 27-ата минута след груба грешка на стража на "Ботев". Три минути по-късно Даниел Гаджев игра с ръка в наказателното поле и главният съдия отсъди дузпа, която Божидар Васев реализира за 2:0.

Гостите намалиха изоставането си в 56-ата минута, а точен бе Петър Атанасов с глава.

"Дунав" оформи крайното 3:1 в 63-ата минута благодарение на Борислав Балджийски.