"Дунав" изкова точка на "Лаута" в последните секунди

"Локомотив" Пловдив направи 2:2 с "драконите" от Русе

Лoкомотив Пловдив завърши 2:2 с "Дунав" в драматичен мач от първия плейофен кръг на родния футболен шампионат. Домакините играха през по-голямата част с човек по-малко, а гостите изпуснаха дузпа.

В 9-ата минута Димитър Везалов върна топката с глава към Антони Милина. Махамаду Ндиайе от гостите обачи спринтира бързо, пусна коженото кълбо покрай стража на "смърфовете", който го фаулира извън наказателното поле. Съдията Николай Йорданов веднага вдигна червен картон на вратаря на "Локомотив", изгонвайки го от игра.

Старши треньорът на пловдивчани Бруно Акрапович извади веднага Янко Ангелов и пусна на негово място резервния вратар Илко Пиргов.

Васил Шопов от гостите изпълни отсъдения пряк свободен удар, но уличи стената от противникови футболисти. В 17-ата минута Ндиайе улучи гредата след изстрел отдясно.

Домакините успяха да изравнят играта и на своя ред започнаха да атакуват опасно. С човек повече русенци доминираха на терена и в 30-ата минута Юлиян Ненов стреля с глава в напречната греда.

В 34-ата минута съдията Николай Йорданов отсъди дузпа в полза на "смърфовете" заради игра с ръка на Михаил Милчев след центиране на Мохамед Муса. Зад топката застана Веселин Марчев, който бе точен е откри резултата 1:0 в полза на "черно-белите".

Футболистите на "Дунав" реагириха и натиснаха противника. В 42-ата минута Исмаил Иса стреля опасно с глава в аут. Секунди преди почивката "Локомотив"ци бяха близо до втори гол. Анте Аралица подаде на Абделхаким Буна, която не можа да часече топката от чиста позиция.

Второто полувреме започна с двуостра игра. В 54-ата минута Васил Шопов центрира от фаул, но никой от съотборниците му не засеце топката.

Десет минута по-късно реферът Николай Йорданов отсъди дузпа в полза на гостите за нарушение срещу Исмал Иса от Елитон Торета. Последва кратка разправия и съдията овладя страстите. Зад топката застана Васил Шапов, който стреля слабо и Илко Пиргов изби с крак коженото кълбо.

В 72-ата минута обаче Исмал Иса изравни за 1:1 с удар отблизо. Домакините обаче не се предадоха и след две минути Игор Банович се разписа за 2:1.

До края на двубоя гостите натиснаха и успяха да изравнят в последните секунди на даденото от съдията петминутно продължение. Автор на гола за 2:2 бе Диян Димов.

Състави

"Локомотив": Антони Милина, Димитър Везалов, Муса Мухамед, Юрица Булят (90-Ванчо Траянов), Димитър Велковски, Янко Ангелов (10- Илко Пиргов), Елитон Торета, Игор Банович, Абделхаким Буна, Анте Аралица (87- Стивън Езе), Веселин Марчев

"Дунав": Станислав Антонов, Михаил Милчев, Мартин Ковачев, Петър Патев, Христо Лемперов (71-Сонер Хюсеин), Красимир Станоев, Насим Зитоуни, Юлиан Ненов, Мухамаду Ндиайе (26- Исмаил Иса), Васил Шопов, Бирсент Карагарен