"Дунав" изплува от дъното, "Царско село" продължава без победа

Успех с 3:1 за "драконите" от Русе

"Дунав" Русе победи с 3:1 като домакин новака "Царско село" в мач от третия кръг на родния футболен шампионат. За "драконите" това е първи успех от началото на сезона, докато "царете" продължават без победа през настоящата кампания.

Русенци владееха инициативата и откриха резултата в 25', когато Мартин Кавдански си отбеляза автогол. "Дунав" удвои аванса си в 40' чрез Ивайло Лазаров, а резултатът остана непроменен до почивката.

През втората част тимът на Людмил Киров нанесе третия си удар в 49' - Иван Селеменев бе изведен срещу съименника си Чворович и не сбърка.

Почетното попадение за "Царско село" отбеляза холандецът Родни Антуи пет минути преди края след красиво изпълнение.

"Дунав" е девети във временното класиране с актив от три точки, а тимът на "Царско село" заема предпоследното място с една.

Съставите

"Дунав": Макенджиев, Исаевски, Ковачев, Милчев, Инкоом, Димов, Лазаров, Селеменев, Аясс, Христов, Ахмедов

"Царско село": Чворович, Даскалов, Хашев, Кавдански, В. Минев, Евертон, Ант. Георгиев, Антуи, Кацаров, Манев, Минчев