"Дунав" надви "Верея" и се измъкна от предпоследната позиция

Русенци вкараха 2 гола на гостите

"Дунав" се измъкна от предпоследната позиция в Първа професионална лига на България по футбол, след като се наложи с 2:0 срещу "Верея" като домакин. Русенците изпревариха с точка "Етър" Велико Търново и "Пирин" Благоевград, а старозагорците останаха на шеста позиция.

"Дунав" беше по-добрият отбор през първото полувреме и успя да открие резултата в 39-та минута, преди което направи няколко пропуска. Васил Шопов беше автор на победния гол, след като стреля към вратата на Богомил Цинцарски, а топката се отклони съвсем леко от тялото на Иво Иванов и гредата, за да попадне в мрежата на старозагорците.

"Верея" изнесе играта в половината на "Дунав" през второто полувреме и отправи първите си два удара към вратата на домакините, но до гол не се стигна. За сметка на това русенците стигнаха до гол в 62-та минута, след като Елиаш да Силва фаулира Бирсент Карагарен в наказателното поле и главният съдия Георги Давидов даде дузпа. Красимир Станоев беше точен за 2:0.

До края на мача нямаше повече сериозни положения и той завърши с победа за "Дунав".

"Верея" остана на шесто място с актив от 31 точки и пет повече от "Черно море" и "Локомотив" Пловдив.