"Дунав" победи "Септември" и си осигури двубой с "Витоша"

2:0 за русенци, Карагерен и Иса бележат

"Дунав" победи "Септември" с 2:0 на Националиния стадион "Васил Левски". Така русенският тим си гарантира третото място в класирането на група "Б" на втората осмица на Първа лига. В следващата фаза в директен сблъсък за спасение "Дунав" ще се изправи срещу "Витоша" Бистрица.

Гостите откриха резултата още в 6-ата минута чрез Бирсент Карагарен. Той бе изведен сам срещу Янко Георгиев и не сгреши. В 24-ата минута Исмаил Иса покачи на 2:0, след като топката стигна до него след рикошет.

В самия край на първата част Елтон дос Рейс излезе на чиста позиция, но ударът му от малкото наказателно поле срещна гредата, а след това Христо Попадйин изчисти.

През второто полувреме "Септември" натисна своя съперник, но направи куп пропуски. Мартин Тошев на няколко пъти бе изпуснат от защитата, въпреки това не успя да преодолее Мартин Луков.

Състави

"Септември": Янко Георгиев, Борис Галчев, Асен Чандъров (46-Ишмаел Байду), Виктор Силва, Елтън Рейс, Иван Тилев, Иван Стоянов, Крис Гади (69-Мирослав Будинов), Мартин Тошев, Меледже Омнебес (48-Димитър Костадинов), Петър Генчев

"Дунав": Мартин Луков, Божидар Васев, Мартин Ковачев, Петър Патев, Христо Попадийн, Красимир Станоев, Диян Димов, Юлиан Ненов (82-Виктор Сандес), Васил Шопов, Бирсент Карагарен (74-Бранимир Костадинов), Исмаил Иса (90+1 Михаил Милчев)