"Дунав" с лесен успех на старта на Първа лига

Лошо начало за новака "Септември" София

"Дунав" Русе спечели с 2:0 гостуването си на новака "Септември" София в първия кръг на новия футболен шампионат.

Столичани, който се завърнаха в елита след 18-годишна пауза, не успяха да противодействат на "драконите" на Веселин Великов.

Васил Шопов даде преднина на гостите в 4-ата минута, а Бирсент Карагерен удвой в 52-ата.

Още в 4-ата минута на мача на "Васил Левски" Шопов се възползва от пробив и асистенция на Диян Димов за 1:0. В 16-ата минута главният съдия Николай Йорданов отмени гол на Мартин Тошев заради засада, а 15 минути по-късно Александър Бранеков пропусна да изравни след удар с глава.

В 52-ата минута Хубчев центрира към Карагерен, а юношата на "Локомотив" Пловдив разстреля вратаря Галев за 2:0.

В 62-ата минута домакините останаха и с човек по-малко, след като Траян Траянов си изкара втори жълт и съответно червен картон.