"Дунав" спря силната серия на "Ботев"

0:0 на мача в Русе

Отборите на "Дунав" и "Ботев" Пловдив завършиха 1:1 в мач от 13-ия кръг на Първа лига. Така русенци спряха серията от четири поредни победи на "жълто-черните" в първенството.

Пловдивчани заемат 4-ото място с 21 точки, докато "драконите" са 12-и с 10.

Срещата започна с натиск на гостите и още в 43-ата секунда Тодор Неделев отправи силен удар от около 20 метра, но топката попадна право в ръцете на Станислав Антонов.

В 17-ата минута Хубчев изведе по крилото Божидар Васев, който центрира към Карагерен. Юношата на "Локо" Пловдив стреля, но бранител на "канарчетата" изчисти от голлинията. Последва и добавка на Васев, но топката мина над вратата.

В 54-ата минута Лазар Марин от състава на гостите намери Виана в наказателното поле, но нападателят не успя да се възползва от възможността.

В 75-ата минута Неделев се опита да затрудни домакините, но без особен успех. В самия край на срещата той изпълни и пряк свободен удар, но стражът на русенци запази нулевото равенство.