"Дунав" загуби от "Левски" пред около 10 000 зрители на Градския стадион в Русе

Божидар Краев отново герой за столичния тим

"Дунав" загуби от "Левски" с 0:1 пред около 10 000 зрители на Градския стадион в Русе. Срещата започна с едноминутно мълчание, с което бе почетена паметта на Добри Добчев - бивш футболист и треньор на "Дунав" и "Локомотив" Русе.

В началото мачът бе оспорван, като в петата минута Карагарен стреля с глава след центриране на Хубчев, но вратарят на гостите спаси. Две минути по-късно Аясс също отправи изстрел с глава, но Кръстев изби топката. В 27-ата минута "Левски" също бе близо до попадение, но Бабатунде Адениджи, който излезе сам срещу Антонов, стреля в аут. До почивката и двата отбора имаха своите шансове да открият резултата, но до попадение не се стигна.

Първото по-интересно положение през втората част дойде в 56-ата минута. Тогава Адениджи проби, остана сам срещу вратаря и стреля, но Станислав Антонов изби топката. Минута по-късно Будинов от "Дунав" можеше да открие резултата, но топката премина успоредно на голлинията.

В 74-ата минута след центриране на Антон Огнянов от корнер Божидар Краев стреля, вратарят изби, но футболистът с номер 12 добави и топката влезе в мрежата за 1:0 за "Левски". До края на срещата русенци не успяха да изравнят резултата.

Състави

"Дунав" Русе: Станислав Антонов, Искандар Джалилов, Михаил Милчев, Петър Патев, Христофор Хубчев, Диян Димов, Самир Аясс, Бранимир Костадинов (82-Ивайло Раденцов), Бирсент Карагарен (66-Юлиян Ненов), Васил Шопов (70-Ндуйе Мойеци), Мирослав Будинов

"Левски": Николай Кръстев, Димитър Пиргов, Александър Драгомиров Александров, Ивайло Найденов (46-Антон Огнянов), Франсис Нар (72-Атанас Кабов), Божидар Краев, Веселин Минев, Роман Прохазка, Бабатунде Адениджи (83-Давид Яблонски), Александър Емилов Александров, Мехди Бурабия