"Дунав" спечели първата битка с "Витоша"

Минимален успех за русенци

"Дунав" Русе победи "Витоша" Бистрица с 1:0 като гост в първи плейоф за оставане в Първа лига. Русенци спечелиха с гол на Бирсент Карагарен в началото на второто полувреме.

На стадиона в Бистрица двата отбора изиграха равностоен мач, но пропуски на Даниел Пеев за "Витоша" лишиха домакините поне от равенство в мача.

"Витоша" бе близо до гол в 9-ата минута, но Пеев не успя да преодолее вратаря на гостите Мартин Луков.

"Дунав" също имаше своя шанс през първото полувреме, но шут на Петър Патев срещна гредата.

Русенци стигнаха до попадение в самото начало на второто полувреме. Многоходова акция завърши с точен удар на Бирсент Карагарен.

В 76-ата минута Даниел Пеев пропусна нова възможност за "Витоша", след като бе изведен сам срещу вратаря, но в последния момент Патев го застигна и изби топката преди завършващия удар.

Така "Дунав" спечели ценна преднина преди реванша в Русе на 14 май.

Състави

"Витоша": Георгиев, Гочев, Бонев, Кочилов, Кутев (86-Садула), Цанков, Ангелов, Старокин (85-Амзин), Пеев, Котев, Христов
Треньор: Костадин Ангелов

"Дунав": Луков, Васев, Ковачев, Патев, Лемперов (78-Милчев), Станоев, Димов, Ненов (66-Костадинов), Шопов, Карагарен (82-Жатоба), Иса
Треньор: Малин Орачев