Душева и Цветанов спечелиха сребро на Световната купа по кану-каяк

Двойката ни се класира на второ място в спринта на 200 м каяк

Българската смесена двойка Олимпия Душева и Денислав Цветанов спечели сребърните медали в дисциплината 200 м каяк на Световната купа в Барнаул, Русия.

Те завършиха за 35,914 секунди, като изостанаха единствено от Мелина Андерсон и Петер Менинг от Швеция (35,530 секунди). На трето място в дисциплината останаха Джована Васконселос и Кевин Сантош от Португалия (35,924 секунди).

Това е и единственият медал за България от надпреварата. Родните представители не успяха да прибавят още квоти за олимпийските игри в Токио. До момента единствено Станилия Стаменова има виза за най-важния спортен форум, който трябва да се състои през лятото на 2021 г. в Япония. Тя спечели квота на 200 м едноместно кану.

Олимпия Душева е дъщеря на една от българските легенди в този спорт - бронзовия медалист на двойка каяк от олимпийските игри в Атланта през 1996 г. Андриан Душев.