Дузпа донесе победата за "Етър" срещу "Черно море"

Гостите също изпълниха наказателен удар, но неуспешно

Точно изпълнена дузпа донесе победата на "Етър" Велико Търново над "Черно море" в 15-ия кръг на българското футболно първенство.

Двата тима играха на стадион "Ивайло", а единствения гол в срещата отбеляза Румен Руменов. Гостите също имаха възможност да изпълнят наказателен удар, но Мартин Минчев не успя да вкара.

Мачът започна с предимство за гостите, които по-често поглеждаха към вратата на Христо Иванов. Възможности за "Черно море" пропуснаха Родриго и Ндонгала.

В продължението на първото полувреме Даниел Младенов беше повален в наказателното поле от Мирослав Енчев. Съдията веднага посочи бялата точка. Румен Руменов не сбърка за 1:0.

Възпитаниците на Илиан Илиев продължиха да атакуват и през втората част в търсене на победата. В 70-ата минута те също получиха възможността да изпълнят дузпа. Мартин Минчев беше фаулиран от Здравко Илиев и застана зад топката, само че не уцели вратата, а гредата, а за добавка нямаше шанс.

Трите точки в актива на "Етър" праща тима на 9-о място в класирането, докато "Черно море" са 6-и.