Дузпи решиха изхода от мача между "Борусия" и "Бенфика" (ВИДЕО)

Португалска радост след 4:2

Истинско голово шоу сътвориха "Борусия" Дортмунд и "Бенфика" в среща от международния турнир Интернешънъл чемпиънс къп, играна в Питсбърг. Двата отбора си отбелязаха по 2 гола в редовното време, а след това дузпите осигуриха победата на португалските "орли" с 4:3.

"Борусия" показа две коренно различни лица през двете полувремена. В първата част "жълтите" доминираха, като това очаквано се отрази на резултата. Максимилиан Филип откри резултата в 20-ата минута след отличен пас по земя.

Отново той успя да се разпише и 2 минути по-късно със силен изстрел от воле.

"Бенфика" обаче отговори през второто полувреме. В 51-ата минута Андре Алмейда намали изоставането с удар в далечния ъгъл на вратата на противника.

Алфа Семедо пък направи резултата равен в 69-ата минута след рикошет в защитник на "Борусия".

Така се стигна до изпълнение на дузпи, които определиха крайния победител в мача. Португалците се оказаха с по-здрави нерви пред бялата точка и в крайна сметка вкараха 4 от наказателните удари, срещу 3 за германците.