Два дебюта и по точка за "Славия" и "Етър"

Двата тима не си вкараха голове в първи мач от кръга

"Славия" и "Етър" Велико Търново завършиха 0:0 в първи мач от 13-ия кръг на Първа футболна лига.

Срещата беше дебют за новия треньор на "болярите" - Александър Томаш. Той замени на поста Петко Петков.

През второто полувреме пък първи игрови минути за "Славия" записа вратарят Светослав Вуцов, който е син на треньора Велислав Вуцов. Той замени ветерана Георги Петков, който изпитваше болки в крака.

Началото на мача беше вихрено за домакините в бели екипи. Емил Стоев и Калоян Кръстев пропуснаха да открият резултата.

Постепенно темпото на игра спадна и все по-рядко двата тима успяваха да организират качествени атаки.

В началото на второто полувреме Мариян Иванов от "Етър" засече с глава центриране от корнер, но топката се отби от страничната греда.

10 минути преди края на редовното време вратарят на "Славия" Вуцов се намеси авторитетно и спаси вратата си от акция на гостите, завършила с удар на Преслав Боруков.

Така двата тима остават на дъното на класирането. "Етър" е 14-и с 4 точки, а "Славия" - една позиция по-нагоре с 8 точки.

Останалите два мача за деня - дербито между ЦСКА и "Левски" и сблъсъкът "Лудогорец" - "Ботев" Пловдив, бяха отложени заради големия брой заразени с коронавирус в редиците на "сините" и разградчани.