Джокович с лекота на осминафинал в US Open

Световният №1 записа чиста победа срещу Ян-Ленард Щруф

Световният №1 Новак Джокович продължава напред в US Open! Сърбинът се класира за осминафиналите, след като записа лесен успех с 3:0 сета (6:3, 6:3, 6:1) срещу Ян-Ленард Щруф. По този начин Ноле продължава да няма поражение от началото на календарната година.

Мачът започна изненадващо равностойно, като и двамата печелеха геймовете си до 3:3, когато Джокович успя да пробие сервиса на съперника си. След това сърбинът затвори частта за 39 минути.

Вторият сет премина при доминация на Джокович, който веднага записа пробив. Щруф не се предаде и дори намали до 3:4, преди да бъде пробит отново.

В третата част Ноле поведе, а Щруф изравни, което обаче се оказа последният му гейм в мача. Сърбинът не му остави шанс и сложи край на сета за 31 минути.

На осминафинал Джокович ще се изправи срещу 27-ия в света Пабло Кареньо Буста (Испания).