Един точен удар измъкна "Левски" срещу "Черно море"

"Сините" са на 1/4-финал за Купата на България

"Левски" се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на България след победа с 1:0 над един от най-трудните си съперници "Черно море".

"Сините" си върнаха на "моряците" за отпадането на този етап от надпреварата през миналия сезон след изпълнение на дузпи, а победното попадение бе дело на Мартин Райнов през първата част. Това бе и единственият точен удар на столичани.

В 33-ата минута гостите изравниха, но попадението бе отменено поради нарушение.

Зрителите на "Герена" видяха много битка, но качествени изпълнения липсваха и пред двете врати.

В 24-ата минута след корнер Холмар Ейолфсон отклони топката с глава, защитата на "Черно море" не успя да я изчисти и тя стигна до Мартин Райнов, който отбеляза първия си гол през сезона.

След почивката "моряците" опитаха да променят развоя на срещата и заиграха по-агресивно, като до последния съдийски сигнал държаха играчите на Петър Хубчев под напрежение.

По-рано днес за четвъртфиналите се класираха отборите на "Лудогорец", който победи "Септември", "Ботев" Гълъбово след успех над елитния "Витоша" Бистрица и "Ботев" Враца, който надигра "Кариана".

В четвъртък са последните два осминафинала "Арда" - ЦСКА и "Локомотив" Пловдив - "Литекс".