Еднакви оценки с Русия, но бронз за българския ансамбъл с 5 топки

Момичетата на Весела Димитрова изиграха съчетанието си без грешка

Българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели бронзов медал за съчетанието си с 5 топки от Световната чалъндж купа в Минск. Момичетата на Весела Димитрова - Симона Дянкова, Лаура Траатс, Мадлен Радуканова, Стефани Кирякова и Ерика Зафирова, изиграха композицията си без грешки, за което получиха оценка от 29,450.

Същата беше оценката и на ансамбъла на Русия, само че той се нареди на второ място в крайното класиране на уреда, тъй като получи повече за изпълнение (8,75 за Русия и 8,65 за България).

Златните медали отидоха при представителките на Италия, които впечатлиха съдиите най-много и заслужиха 29,800.

Това е втори медал за българския ансамбъл от състезанието в Минск след среброто в многобоя вчера (17 август). След получаването на оценката за първото изиграно съчетание президентът на родната федерация по художествена гимнастика - Илиана Раева, обяви съдийството на Световната чалъндж купа в Беларус за "срам и позор".

По-късно днес българският ансамбъл ще се бори за медалите с обръчи и бухалки.

При индивидуалните състезателки Боряна Калейн завърши на четвърто място във финалите на топка. Остава ѝ да представи съчетанията си с бухалки и лента.