Египет е на финал за Купата на Африка

"Фараоните" победиха трудно Буркина Фасо след изпълнение на дузпи

Египет победи Буркина Фасо с 4:3 след изпълнение на дузпи и се класира за
финала в турнира за Купата на Африканските нации.

Редовното време завърши 1:1, а при наказателните удари в герой се превърна 44-годишният страж Есам Ел Хадари, който спаси две дузпи, с което и донесе успеха на тима си.

Мохамед Салах изведе Египет напред в 66-ата минута с хубав удар в горния ъгъл при една от редките атака ни отбора, но само седем минути по-късно Аристин Бансе изравни след подаване на капитана Шарл Каборе. Това беше и първи гол във вратата на "фараоните" от началото на турнира.

При дузпите Абдалах Ел-Саид пропусна първата за Египет, но Ел Хадари отрази последните две изпълнения на Куаку Кофи и на Бертран Траоре и това се оказа решаващо.

Отборът на Египет се стреми към рекордна осма континентална титла, а на финала ще срещне победителя от мача между Гана и Камерун.