Египет полудя. Oтива на световно след 27-годишно чакане (ВИДЕО и ГАЛЕРИЯ)

Мохамед Салах вкара двата си най-ценни гола за националния отбор

Тази нощ Египет не спа. Националният отбор по футбол победи с 2:1 Конго и се класира за световното първенство в Русия след 27-годишно чакане. "Фараоните" събраха актив от 12 точки и са недостижими на върха в група "Е" кръг преди края на квалификациите.

Мохамед Салах изведе домакините напред в резултата в 63-ата минута. В 88-ата минута Бука Муту изравни резултата и смълча трибуните.

В петата минута на добавеното време, съдията отсъди дузпа в полза на домакините. Зад топката застана нападателят на "Ливърпул", който бе точен за 2:1, реализирайки най-ценното си попадение с националната фланелка.

След победния гол хората на стадиона, както и тези по улиците на Египет, изпаднаха в екстаз. Запалянковците, които изгледаха мача от трубуните, нахлуха на терена. Покрай тревата пък бяха застанали хора в неравностойно положение, които също бяха въвлечени в лудите празненства.