Ейре надви Босна и се класира за Евро 2016 (ВИДЕО)

"Детелините” спечелиха с 2:0 на своя "Авива”, Уолтърс - герой

Ейре се класира за Европейското първенство във Франция през 2016 година.

Възпитаниците на Мартин О’Нийл победиха Босна и Херцеговина с 2:0 у дома в мач-реванш от баражите. Първият двубой в Зеница завърши наравно 1:1 и така „детелините” са на финалите.

Джонатан Уолтърс откри резултата на стадион „Авива” в 26-ата минута. Нападателят на Стоук Сити реализира дузпа, която може да се определи като доста спорна. Голаджията Дарил Мърфи влезе в наказателното поле и опита центриране, при което топката се отби от ръката на Ервин Жуканович. Съдията побърза да отсъди наказателен удар. Босненците протестираха бурно, но реферът не промени решението си. Уолтърс застана зад топката и не сбърка - 1:0.

В 70-ата минута отново той вкара за 2:0, възползвайки се от поредната грешка в босненската отбрана. С основна вина за гола бе Враниеш, който не съумя да изчисти добре едно центриране от фаул.

Ейре: Рандолф, Коулман, Кио, Кларк, Уелън (90+1’ - О'Шей), Хулахан (54’ – Маклеън), Маккартни, Брейди, Хендрик, Уолтърс, Мърфи (55’- Лонг)

Босна и Херцеговина: Бегович, Спахич, Жуканович, Враниеш, Кокалич (46’ – Бешич), Колашинац, Медунянин (69’ – Джурич), Пянич, Лулич (80’ - Ибишевич), Виска, Джеко

Участие на Евро2016 през баражите си осигури и Унгария. Днес са останалите две срещи-реванш: Дания – Швеция (1:2) и Словения – Украйна (0:2).