Eксперименталният състав на Льов стигна до равенство с Чили

Битката за първото място в групата остава

Германия и Чили завършиха 1:1 в мач от втория кръг на група Б на турнира за Купата на конфедерациите. Йоахим Льов пусна доста млад и експериментален състав, докато в редиците на южноамериканците личаха имената на големите им звезди Алексис Санчес и Артуро Видал.

Носителите на Копа Америка поведоха още в 6-ата минута след гол на Алексис Санчес. Футболистът на "Арсенал" се възползва от грешка в защитата на Бундестима за 1:0.

В 41-ата минута възпитаниците на Льов изравниха от първата си по-чиста позиция в мача. Ларс Щиндъл засече центриране на Хектор за 1:1.

След тази среща Чили остава лидер във временното класиране с 4 точки, колкото има и отборът на Германия, който обаче е с по-лоша голова разлика.

Австралия и Камерун са с по една точка на трета и четвърта позиция, след като по-рано през деня завършиха 1:1.