Експерименталните национали на Дания паднаха само с 0:3 (ВИДЕО)

Тимът игра контрола със Словакия за обиграване на състава

Националния отбор на Дания загуби само с 0:3 от Словакия в контрола. Това би била голяма драма в скандинавската страна, ако тимът не бе съставен от полуаматьори и национали по футзал.

До това решение се стигна след като футболната федерация на страната и титулярните играчи не постигнаха споразумение за индивидуалните рекламни договори. Така датските футболни шефове се принудиха да ползват алтернатива на професионалистите, за са не получат сурово наказание от УЕФА за отказване на участие в новия турнир Лигата на нациите.

Проверката срещу Словакия бе първата среща за обиграване. Датчаните вадиха 3 пъти топката от вратата си - Адам Немец откри резултата в 11-ата минута с глава, Алберт Руснак направи 2:0 отблизо в 37-ата, а през второто полувреме Адам Фогт си отбеляза ефектен автогол.

Ако не се стигне до споразумение с професионалистите, Дания ще излезе с този състав за първия си мач от Лигата на нациите срещу Уелс на 9 септември. Втората им среща е на 13 септември срещу Ирландия.