Експресна победа осигури на Надал мач №15 с Григор Димитров

Испанецът е кошмар за първата ни ракета в Монте Карло

Рафаел Надал е следващият съперник на Григор Димитров в Монте Карло! Краля на клея започна сезона си на тази настилка с експресна победа - 2:0 сета (6:1, 6:2) срещу Федерико Делбонис (Аржентина) във втория кръг на турнира от сериите АТР 1000. Двубоят продължи час и 22 минути.

Днес Надал игра много силно в първия сет срещу Делбонис, поведе с 5:0 и затвори откриващата част с лекота.

Във втората Надал стигна до 3:0 с два пробива, преди аржентинецът да върне един. Това обаче не разколеба Матадора и той спечели мача с три поредни гейма.

Димитров и Надал ще се изправят един срещу друг за 15-и път, като най-добрият ни тенисист е спечелил само веднъж в 14-е им срещи - на твърди кортове в Пекин през 2016 г. Носителят на 20 титли от "Големия шлем" е кошмар за Григор в Монте Карло, където го победи в полуфиналите през 2018 г. (2:0 сета) и в осминафиналите през 2019 г. (2:0 сета).