"Етър" измъкна точка на "Черно море" във Варна

Равенство 1:1 на стадион "Тича"

Google Earth Timelapse

"Черно море" пропусна да запише трета поредна победа в родния футболен шампионат, след като завърши наравно 1:1 с "Етър" като домакин, въпреки че бе по-добрият отбор и водеше в резултата от 23'.

Така "моряците" вече имат 7 точки в актива си, а "болярите" са с 3 след три равенства.

Двата отбора изиграха слабо първо полувреме, в което доминираха домакините, но чистите голови положения бяха малко. Първата възможност се откри пред "Черно море" в 8', когато Аристот Ндонгала стреля опасно от 15-ина метра, но топката попадна в ръцете на вратаря на "Етър" Христо Иванов.

Снимка: Google Earth Timelapse

Варненци откриха резултата в 23', когато след центриране от корнер най-съобразителен в наказателното поле се оказа централният бранител Димитриос Хантакиас, който засече с глава за 1:0. В 43' домакините можеха да отбележат нов гол, но след удара от около 20 метра на Патрик Андраде топката мина встрани от вратата на "Етър".

В 63' стражът на гостите Иванов на два пъти спаси сигурен гол, след като парира последователни удари на Ндонгала.

В 71' "Етър" бе близо до изравнително попадение но след шута от дистанция на Светослав Ковачев топката премина на сантиметри от страничната греда. Гостите все пак стигнаха до 1:1 в 78', когато Кольо Станев центрира отдясно, а Даниел Младенов бе точен с глава от 2-3 метра.

В първата минута на добавеното време късметът бе на страната на гостите при удар на Васил Панайотов. Малко по-късно националът Исмаил Иса пропусна отличен шанс да донесе победата на "Черно море".

Съставите

"Черно море": 25. Дюлгеров, 5. Станчев, 33. Енчев, 44. Хантакиас, 2. Панов, 38. Ндонгала, 7. Андраде, 71. Панайотов, 90. Минчев, 72. Родриго, 9. Иса

"Етър": 1. Иванов, 84. Илиев, 23. Дюлгеров, 3. Артюнин, 25. Стоянов, 31. Станоев, 22. Колев, 8. Руменов, 11. Младенов, 98. Ковачев, 10. Боджадж