"Етър" продължава без успех от началото на сезона

"Болярите" с пето равенство след шест кръга

Отборът на "Етър" продължава без победа от началото на сезона и след шестия кръг в родния футболен шампионат. "Болярите" завършиха наравно 1:1 с новака "Царско село" в среща, играна на стадион ст. "Ивайло" във Велико Търново. За тима на Росен Кирилов това бе пето равенство от шест мача.

"Царско село" изненадващо поведе в 8' с първата си по-добра атака. Ивайло Марков центрира и Георги Минчев с глава прати топката в мрежата.

Десет минути по-късно "Етър" пропусна отличен шанс да изравни. Крум Стоянов центрира, Густаво Карбониери се размина при опита си да изчисти и Даниел Младенов се озова в чиста позиция пред вратата на съперника, но отблизо стреля в тялото на вратаря Мартин Димитров.

След половин час игра домакините все пак стигнаха до попадение. Боджадж продължи с глава изчистена напред топка от половината на великотърновци, с което намери Младенов на границата на наказателното поле. Той напредна, като успя да гардира добре с тяло срещу Реян Даскалов и от десетина метра прати топката в мрежата с шестия си гол за сезона.

"Етър" продължи да натиска и създаде още няколко опасни ситуации пред вратата на съперника, но не успя да стигне до попадение до почивката.

Домакините бяха по-активни и в началото на втората част, но Боджадж, Младенов и Светослав Ковачев не намериха целта от изгодни ситуации. Действията продължиха да се развиват основно в половината на гостите, които пък се опитваха да използват всяка възможност за контраатаки.

До края "Етър" така и не успя да създаде нещо по-сериозно и столичани се пребориха за точката.

Състави

"Етър": 1. Иванов (к), 23. Дюлгеров, 3. Артюнин, 11. Младенов, 84. Илиев, 31. Станоев, 22. Колев (88. Апостолов 64'), 25. Стоянов, 8. Руменов (7. Ангелов 72'), 98. Ковачев, 10. Боджадж

"Царско село": 1. Димитров, 17. Даскалов (3. Кавдански 70'), 2. Карбониери, 4. Марков, 44. Кацаров, 6. Георгиев, 8. Ната, 14. Минев (к), 21. Манев(7. Карачанаков 64'), 10. Минчев, 11. Антуи