"Етър" си свърши работата в последния мач на "Витоша" в елита

"Болярите" запазиха шансове за второто място в група А

Отборът на "Етър" спечели с 1:0 у дома срещу "Витоша" Бистрица в мач от втората осмица на плейофите в Първа лига. Преотстъпеният от ЦСКА Тонислав Йорданов донесе трите точки за "болярите" с попадение от фаул още в 6-ата минута.

Тази победа запази шансовете на "болярите" за второто място в група А на втората осмица, а срещата бе последна за "бистришките тигри" в елита, тъй като от следващия сезон те ще играят във Втора лига.

Младежкият национал Тонислав Йорданов откри резултата в 6-ата минута от пряк свободен удар. Той не стреля силно, но стражът на "Витоша" Николай Кръстев не бе убедителен и позволи на топката да влезе във вратата му.

В средата на първата част Йорданов бе близо до втори гол, но ударът му премина на сантиметри от вратата.

Две минути преди почивката и влезлият като резерва на мястото на контузилия се Здравко Илиев - Кольо Станев, се озова на стрелкова позиция, но стреля неточно.

"Витоша" можеше да си тръгне с точка от стадион "Ивайло", но в добавеното време на мача резервата Запро Динев не успя да преодолее вратаря на домакините Христо Иванов, който изби с крак.