"Етър" спря победната серия на ЦСКА

Късна драма на ст. "Ивайло"

"Етър" спря победната серия на лидера в Първа лига ЦСКА, след като завърши 2:2 на собствен терен в 11-ия кръг. Два гола на Фернандо Каранга не бяха достатъчни, след като Рубен Пинто си вкара автогол пет минути преди края.

Началото беше предпазливо, а това беше поведението на етърци и почти през цялото първо полувреме. В 20-ата минута гостите бяха близо до гол, като най-напред Каранга стреля, а след това Тиаго центрира и създаде бъркотия в наказателното поле. В 30-ата минута Каранга вече откри резултата, след като засече центриране от дясто на Станислав Манолев. Каранга посрещна топката в центъра на наказателното поле, никой не успя да избие топката, а вратарят Христо Иванов нямаше шанс заради ниския си ръст и излизането си пред голлинията.

Но само две минути по-късно домакините изравниха чрез Бадара при първия удар в очертанията на вратата на столичани. Голът дойде по аналогичен начин, отново след центриране от дясно. До края на първата част "армейците" опитаха да стигнат до нов гол, но опитите им бяха доста плахи.

Гостите започнаха по-активно второто полувреме и в 50-ата минута Каранга излезе сам срещу вратаря Иванов при съмнително положение за засада, но нисичкият страж на домакините спаси. В 62-ата минута голмайсторът на гостите обаче се разписа с глава от близко разстояние, след като Рубен Пинто му подаде на идеална позиция- 1:2.

В следващите минути "армейците" бяха отново по-настойчиви, но в 85-ата минута Рубен Пинто си вкара автогол за 2:2. Резервата Иван Вълчанов центрира късо на първа греда, там Пинто реагира инстинктивно и топката направи неспасяема парабола, за да влезе в мрежата.

След това съдията Железов даде 4 минути добавено време, но проблем с резервата на домакините Иван Петков позволи реферът да удължи играта с още 5 след 4-те. В 9-ата минута на добавеното време гостите можеха да стигнат до гол, но ударът на Пинто с глава беше спасен майсторски от вратаря Христо Иванов.

Състави

"Етър": Христо Иванов, Яни Пехливанов, Веселин Минев (79- Иван Вълчанов), Александър Ем. Александров, Иван Скерлев, Йордан Апостолов, Георги Сърмов, Румен Руменов, Иван Стоянов (90+3- Джихат Кямил), Димо Атанасов, Алиуне Самб Бадара (89- Иван Петков)

ЦСКА: Витаутас Черняускис, Александър Дюлгеров, Божидар Чорбаджийски, Николай Бодуров, Антон Недялков, Кристиан Малинов (84- Александър Барт), Тиаго Родригеш (51- Густаво Кулма), Станислав Манолев, Рубен Пинто, Кевин Меркадо (70- Раул Лое), Фернандо Каранга