"Етър" удари "Ботев" Враца, Божинов пак бележи

Успех 2:1 за тима от Велико Търново

"Етър“ победи с 2:1 над "Ботев“ Враца във Велико Търново в среща от 18-ия кръг на Първа футболна лига.

Двубоят започна отлично за домакините, които поведоха в резултата след само седем минути игра. Атакуващият футболист на "болярите" Даниел Младенов се разписа, след като получи прекрасно извеждащо подаване от Георги Сърмов.

В 42-ата минута тимът на Красимир Балъков покачи на 2:0. Димо Атанасов центрира в наказателното поле към Венцислав Василев, който наказа несигурната намеса на стража на врачани Красимир Костов.

В 49-ата минута Петър Атанасов изведе Валери Божинов и той с едно докосване прати топката в мрежата на Христо Иванов, намалявайки изоставането на врачани.

В 52-ата минута Венцислав Керчев от "Ботев“ получи директен червен картон. Младежкият национал влезе грубо в краката на Венци Василев и бе изгонен.

„Етър“ събра 27 точки и се изравни с шестия в класирането отбор на „Черно море“, а „Ботев“ е осми с актив от 24.

Състави

"Етър": 1. Христо Иванов, 21. Венцислав Василев, 14. Иван Скерлев, 16. Пламен Гълъбов, 30. Димо Атанасов, 5. Георги Сърмов, 22. Никола Колев, 10. Велко Батрович, 11. Даниел Младенов, 8. Румен Руменов, 88. Флорент Боджадж

"Ботев" Враца: 33. Красимир Костов, 11. Андеас Васев, 18. Илия Миланов, 26. Мариян Иванов, 37. Венцислав Керчев, 7. Георги Вълчев, 14. Даниел Генов, 10. Петър Атанасов, 94. Юлиян Ненов, 71. Емил Стоев, 86. Валери Божинов