"Базел" препречва пътя на ЦСКА към групите на Лига Европа

Швейцарците победиха "Анортозис" с 3:2

"Базел" е последното препятствие пред ЦСКА към групите на Лига Европа. Швейцарският тим победи с 3:2 "Анортозис" и така следващия четвъртък ще приеме "червените" на "Санкт Якоб Парк".

"Армейците" стигнаха до решителния плейоф след победа с 3:1 у дома срещу Б36 от Фарьорските острови. ЦСКА ще се опита да влезе в групите на втория по сила европейски клубен турнир за първи път от 2010 г.

Отборът на "Базел" набързо поведе с три гола, като още до 21-ата минута вече се чувстваше сигурен участник в плейофа. Първо Видмер откри резултата в 4-ата минута, а Кампо удвои в 12-ата. Хамбарцумян пък си вкара автогол в 21-ата минута на двубоя. В края на полувремето Въргос върна един гол за тима от Кипър.

"Анортозис" остана с човек по-малко в 50-ата минута, тъй като Окриашвили получи втори жълт картон. В 66-ата минута обаче Квилитая вкара втори гол за гостите. В 88-ата минута и домакините останаха с човек по-малко, тъй като Вонмоос бе изгонен с втори жълт картон.