"Брага" отдалечи "Лудогорец" от мачове напролет

Успех с 4:2

"Спортинг" Брага нанесе нова загуба на "Лудогорец". Португалският тим спечели с 4:2 домакинството си на българския шампион, който остава без победа в групите на Лига Европа.

"Орлите" са само с една точка от четирите си мача до момента и са на последната позиция. "Брага" е лидер с 9 точки, "Цървена звезда" е на втората позиция със 7, а "Мидтиланд" е трети с 5.

"Лудогорец" се нуждае от победа, за да опита да се пребори за третото място, даващо право на участие в осминафиналите в Лигата на конференциите.

В следващия си мач на 25 ноември "Лудогорец" гостува на "Цървена звезда", а срещата ще бъде излъчена на живо по bTV Action от 19 ч.

Домакините напълно доминираха в срещата, като поведоха с 3:1 още преди почивката. Мусрати откри резултата в 25-ата минута, а само осем по-късно Сотириу изравни, давайки надежди на гостите за обрат.

Радостта на "орлите" бе кратка, тъй като в 37-ата минута Медейрос покачи на 2:1, а в 40-ата Галено направи 3:1.

В 73-ата минута Гонзалес също се разписа за 4:1, а Игор Пластун намали за крайното 4:2.