ЦСКА на крачка от групите на Лига Европа

"Червените" победиха Б36 с 3:1 и се класираха за решителния плейоф

Отборът на ЦСКА се класира за решителния плейоф за влизане в групите на Лига Европа за първи път от 2011 г. "Армейците" победиха Б36 от Фарьорските острови с 3:1 и следващата седмица ще гостуват на победителя от двойката "Базел" - "Анортозис".

Играчите на Стамен Белчев контролираха почти през целия мач случващото се на терена на "Българска армия". "Червените" отправиха повече от 20 удара към вратата на гостите, но през второто полувреме видимо намалиха темпото.

В рамките на първите 10 минути "армейците" изпълниха 7 корнера, но откриха резултата чак в 27-ата минута. Али Соу се разписа в трети пореден мач от квалификациите.

В 38-ата минута Георги Йомов покачи на 2:0 с първото си попадение с екипа на ЦСКА.

Въпреки силните минути в края на първата част, домакините не успяха да увеличат преднината си. Вместо това в 61-ата минута гостите върнаха едно попадение чрез Себастиан Пингел.

В 83-ата минута Жул Кейта охлади мераците на Б36 с гол за 3:1. До края на срещата "армейците" можеха да направят победата си още по-убедителната, но Тиаго Родригеш и Али Соу направиха пропуски.