Епична драма класира "Арсенал" на 1/8-финал в Лига Европа

Драматична победа за "артилеристите" срещу "Бенфика"

"Арсенал" се класира за 1/8-финалите в Лига Европа след драматична победа с 3:2 в реванша срещу "Бенфика" (1:1 в първия мач). Радост за "артилеристите" донесе Пиер-Емерик Обамеянг, който вкара попадението, което прати англичаните в следващата фаза, в 87-ата минута.

В 21-ата минута Букайо Сака изведе зад защитата Обамеянг и габонецът хладнокръвно копна топката покрай вратаря Елтон Лейте за 1:0.

"Орлите" изравниха още преди почивката, като Диго Гонсалвеш изпълни по перфектен начин пряк свободен удар за 1:1.

В 61-ата минута балонна топка бе преценена лошо от халфа на "Арсенал" Дани Себайос, който се опита с глава да върне към Лено. Рафа Силва обаче стигна пръв до кълбото и вкара за 2:1. В 67-ата Вилиан подаде към Тиърни, който с левачката реализира за 2:2.

В 87-ата минута Обамеянг сложи точка на спора с второто си попадение в мача.

В другите ранни мачове, "Аякс" постигна втора победа с 2:1 над "Лил", и с общ резултат 4:2 също е на осминафинал.

"Молде" пък сътвори изненада, побеждавайки "Хофенхайм" с 2:0 като гост и след 3:3 в първия двубой продължава напред.