"Рейнджърс" прекърши "Брага" и е на 1/8-финал в Лига Европа (ВИДЕО)

След драматичен първи мач, втората среща завърши с минимална победа за тима на Стивън Джерард

Отборът на "Рейнджърс" е първият 1/8-финалист в Лига Европа. Тимът на Стивън Джерард спечели с 1:0 гостуването си на "Брага" в реванша и с общ резултат 4:2 се класира за следващата фаза на втория по сила европейски клубен турнир.

След драматичния първи мач в Глазгоу, завършил с обрат за шотландския гранд, втората среща в Португалия бе далеч по-спокойна.

Янис Хаджи изпусна дузпа в края на първото полувреме, отсъдена за игра с ръка на играч на домакините. В 61-ата минута Райън Кент се разписа с красив гол, който бе достатъчен на гостите да продължат напред.

Утре ще станат ясни и останалите осминафиналисти в Лига Европа, а каналите на bTV Media Group ще излъчат на живо още четири интригуващи мача.

В 19:55 ч. "Гент" приема "Рома" по bTV Action, а междувременно по RING "Истанбул Башакшехир" ще се изправи срещу "Спортинг" Лисабон.

В 22:00 ч. по bTV Action е "Манчестър Юнайтед" - "Брюж", а по RING - "Аякс" - "Хетафе".