Фантастичен гол при обрат на "Наполи" срещу неудобен съперник (ВИДЕО)

Желински обра паяжините на вратата на Бериша с неспасяем изстрел

Getty Images/Guliver Photos

"Наполи" направи пълен обрат срещу гостуващия "Аталанта" в мач от втория кръг на Серия "А". Неаполитанците победиха с 3:1, въпреки че изоставаха с 0:1 след първото полувреме.

Отборът на Маурицио Сари игра посредствено преди почивката, като отправи само 3 удара. За последно "Наполи" генерира толкова малко изстрели през първото полувреме на двубой от Серия "А" преди две години.

"Аталанта" откри при първата си голова възможност в 15-ата минута. Брайън Кристанте се разписа след центраране от ъглов удар на Алехандро Гомес. Това бе четвъртото попадение на италианеца за бергамаските, като всичките са реализирани с глава и са дошли след асистенции на нисичкия аржентинец.

Неаполитанците заиграха по-нападателно през второто полувреме и головете във вратата на Етрит Бериша не закъсняха. В 56-ата минута Пьотр Желински отбеляза със страхотен изстрел извън наказателното поле. Пет минути по-късно Лоренцо Инсиние асистира за първия шампионатен гол на Дрис Мертенс през новия сезон.

Плахите опити на "Аталанта" да изравни резултата не бяха сполучливи и в 87-ата минута резервата Марко Рог оформи крайния резултат с първия си гол в италианския елит.

"Наполи" прекъсна серията си от две поредни загуби без отбелязано попадение срещу този съперник и събра пълен актив от 6 точки, колкото имат "Ювентус", "Интер", "Милан" и "Сампдория".