Феноменален гол спаси "Байерн" в Дармщат

След минималния успех баварците се връщат на върха в Бундеслигата

Брилянтен гол на Дъглас Коста беше напълно достатъчен на "Байерн" Мюнхен за победа с 1:0 като гост на "Дармщат" в двубой от 15-ия кръг на германското първенство.

В 71-вата минута бразилецът пое топката след бързо изпълнение на фаул от Тиаго и с топовен изстрел отбеляза, разтрисайки горната греда на Микаел Есер.

Баварците имаха инициативата през целия двубой, но и пред домакините се откриха няколко възможности за гол. Най-чистите от тях бяха след изпълнения на преки свободни удари на Манчич в 58-мата минута и на Гондорф в 77-мата.

През първото полувреме Робърт Левандовски имаше няколко шанса да изведе тима си напред в резултата, но не беше достатъчно прецизен.

Така след минималната победа "Байерн" отново е лидер в Бундеслигата с равен брой точки (36) с втория "РБ Лайпциг". "Дармщат" пък заема последното място в класирането със 7 поредни загуби и актив от само 8 точки.