Феноменален Соколов с 5 аса, "Лубе" разнищи "Модена"

Гледайте Матей Казийски и "Верона" срещу "Тренто" в понеделник oт 21 ч. на btvnovinite.bg

legavolley.it

Цветан Соколов изигра нов силен мач при победата на "Лубе Чивитанова" над "Модена" с 3:0 гейма (25:17, 25:14, 25:19) в среща от 21-ия кръг на италианската Серия А1.

Българският диагонал се отличи с 5 аса и 17 точки.

Снимка: legavolley.it

Домакините видимо доминираха още с първите разигравания. Ас на Соколов даде аванс на "Лубе" за 4:1, а след това директна точка от начален удар на Енрико Честър увеличи аванса на "Чивитанова" на 4 точки.

Грешка на Тине Урнаут увеличи дистанцията на 5 при 6:11, а две последователни атаки през центъра на Драган Станкович, който беше предпочетен от треньора Фердинандо Де Джорджи пред Роберланди Симон, направи резултата 14:7. Разликата достигна до 10 точки, след като Османи Хуанторена завърши успешно две нападения, а след това разпределителят на "Лубе" Бруно Резенде направи успешен блок за 20:10. Цветан Соколов затвори първата част с атака срещу двойна блокада за 25:17.

Във втория гейм "Чивитанова" отново стартира силно и след дълго разиграване, завършило с блок-аут на Леал, тимът поведе с 4:1. Успешно спряна атака от Соколов направи резултата 7:2, а след това кубинецът с бразилски паспорт Йоанди Леал със силните си изяви, направи аванса 6 точки при 10:4.

Ас на българския диагонал увеличи разликата на 7, а след това мощната забивка при разкъсания блок на "Модена" донесе цели 9 пункта преднина за "Лубе". До края "Чивитанова" запази високото си темпо и поведе с 2:0 гейма след 25:14.

И в третата част домакините имаха пълно надмощие. Те поведоха бързо със 7:3. Три поредни мощни начални удара на Цветан Соколов, сред които 2 аса, до голяма степен предрешиха изхода от двубоя. Постепенно авансът достигна двуцифрено изражение, но в крайна сметка домакините спечелиха след 25:19.

С успеха си "Лубе" събра 50 точки и се изравни на втората позиция с "Тренто". Лидерът "Перуджа" е с 54 точки. "Модена" остана на четвъртата позиция с 42, колкото има и "Милано".

В понеделник предстои още един сблъсък от кръга в Италия. От 21:00 ч. на живо, безплатно и без регистрация на сайта ни btvnovinite.bg можете да проследите двубоя между "Верона" на Матей Казийски и "Тренто".