Ферарио Спасов започна с победа начело на "Берое"

Старозагорци спечелиха с 2:1 срещу "Монтана"

"Берое" се наложи с 2:1 над "Монтана" при дебюта на Ферарио Спасов начело на старозагорци.

Атанас Зехиров и Жуниор Мапуку вкараха за домакините, които със 16 точки вече заемат 8-ото място в класирането, докато "Монтана" остава на последното, 14-о място, с 5 точки.

През първите 15 минути "зелените" имаха три добри възможности за гол, но Атанас Зехиров и Радослав Кирилов изпуснаха, а Мапуку нецели гредата след центриране на Милисавлевич.

В 27-ата минута Зехиров с чудесно изпълнение от фаул откри резултата, а само две минути по-късно Мапуку направи нов пропуск, след като от близко разстояние не успя да отбележи.

До края на първата част Мапуку изпусна още една добра възможност, а в 52-ата минута гостите изравниха. Пробив на Костадин Дяков намери връхлитащия на скорост Стивън Петков, който вкара пред погледа на Василев.

В 62-ата минута гостите можеха да направят пълен обрат, но Макенджиев изчисти след удар на защитника Бамба.

В 73-ата "Берое" поведе с 2:1 Мапуку. В 81-ата минута пък Стивън Петков беше близо до втори гол за "Монтана", но стражът на "заралии" отново спаси.