Световен футбол

Публикувано в  

ФИФА наказа бивш играч на "Верея" заради неплатен наем

Самуел Инкоом е осъден за нанесени имуществени щети в размер на 65 316 долара

ФИФА наказа бивш играч на
 Снимка: Getty Images

Дисциплинарната комисия на БФС спря правата на световния шампион за младежи от 2009 г. Самуел Инкоом, който игра за "Верея" Стара Загора през миналия сезон. Наказанието е по заръка на ФИФА и е за срок от една година.

Оказва се, че Инкоом е бил осъден от световната централа на 15 декември 2014-а година заради неплатен наем и нанесени имуществени щети на имот, в който е живял по време на престоя си в американския клуб от МЛС "Вашингтон Ди Си Юнайтед".

Ганаецът има само два мача за този отбор, но пък е успял да нанесе поражения за 65 316 долара на собственика на жилището Къртис Пол Уилет от Форт Роял, щата Вирджиния.

Решение на Дисциплинарната комисия на БФС по сезиране от ФИФА:
Предвид уведомление на БФС от ФИФА от 20.06.2017 г., в изпълнение на т.4 от решение на Дисциплинарната комисия на ФИФА от 15.12.2014 г., ДК при БФС налага на Самуел Инкоом - досегашен състезател на ФК "Верея" Стара Загора наказание спиране на състезателни права за срок от 1 /една/ година или до датата на изплащане на цялата дължима сума на кредитора.

От декември 2014 г. Инкоом, който игра за Гана на последните две световни първенства, премина през три отбора в Европа - португалския "Боависта", турския "Анталияспор" и "Верея". Бранителят изигра 12 мача в Първа лига преди да бъде освободен от старозагорци след края на сезона.

Инкоом е световен шампион за младежи с Гана от 2009 г., като беше считан за един от най-обещаващите играчи на своята позиция. 

Още новини
Виж всички предложения от брошурата тук