Финален щурм запази шансовете на "Левски Лукойл" в ШЛ

"Сините" с пасив от 5 точки преди втория мач срещу "Карху"

Баскетболният ни шампион "Левски Лукойл" загуби с 88:93 от "Карху" в първия мач от втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Реваншът във Финландия е на 28 септември, а победителят ще срещне френския "Нантер" в последния кръг на пресявките за влизане в групите на турнира.

Домакините се вдигнаха на щурм в последните 5-6 минути на двубоя в зала "Универсиада" и успяха да стопят пасив от 24 точки до 5.

През първото полувреме баскетболистите на "Карху" бяха много резултатни за разлика от "сините", които трудно вкарваха.

В третата четвъртина шампионите допуснаха 32 точки и в един момент изоставаха с 24 при 40:64. "Сините" обаче сякаш възкръснаха в последната четвъртина. Те заиграха далеч по-стабилно в защита и малко повече от  две минути преди края се доближиха на три точки от скандинавците. Накрая българският шампион имаше възможност и да изравни, но направи пропуски под коша.

Деян Иванов записа "дабъл-дабъл" - 16 точки и 11 борби за "Левски Лукойл". Христо Захариев добави 15 точки, Патрик Рембърт приключи с 14, а Калоян Иванов и Божидар Аврамов се отличиха с по 13 точки.

Боян Сарчевич бе най-резултатен за "Карху" с 22 точки и 10 асистенции.