Фрозиноне без Тонев падна тежко от Фиорентина

Убедително 4:1 за "виолетовите" на "Артемио Франки"

Фиорентина оглави временното класиране в италианското първенство по футбол, след като победи с 4:1 отбора на Фрозиноне, за който цял мач на пейката беше българският национал Александър Тонев.

"Виолетовите" са с актив от 24 точки след 11 мача и са равни с отбора на Интер, който обаче е с по-лоша голова разлика.

Фиорентина поведе в резултата с куриозен гол в 24-ата минута, когато хърватският халф Анте Ребич най-вероятно опита да центрира, но вместо това изпрати фалцов удар в далечния ъгъл на вратата на Масимо Запино. Само пет минути по-късно Матияс Фернандес записа втората си асистенция в мача, след като центрира към наказателното поле, където Гонсало Родригес посрещна топката на близка греда и я вкара за 2:0.

Домакините искаха да решат изхода от двубоя още през първото полувреме и направиха именно това. Кума Бабакар се разписа от дузпа в 31-та минута, а Марио Суарес покачи на 4:0 в полза на Фиорентина.

Единствения гол в полза на отбора на Фрозиноне, който се намира над чертата на изпадащите в Серия "А", вкара Алесандро Фрара в 87-та минута.