Футболист на "Олимпик" Лион припадна по време на мач (ВИДЕО)

Мартен Терие вече е добре, но стресна съотборниците си

"Олимпик" Лион победи с категоричното 3:0 "Тулуза" в среща от 21-ия кръг в Лига 1 и по този начин се изкачи на пета позиция в класирането. Срещата обаче бе помрачена от неприятен инцидент.

В средата на първото полувреме 22-годишният Мартен Терие от състава на домакините припадна и няколко секунди бе в безсъзнание. От щаба на "хлапетата" успокоиха на полувремето, че атакуващият играч вече е добре.

По непотвърдена информация, припадъкът се дължи на забавен сърдечен ритъм и ниско кръвно налягане.

Воденият от Руди Гарсия тим поведе с 1:0 в 29-ата минута, само три след изживяния шок от припадането на Терие. Усем Ауар намери с перфектен пас Максуел Корне, който не остави шансове на вратаря на "Тулуза" с удар в долния десен ъгъл.

"Олимпик" Лион бе по-активният отбор на терена и в 71-ата минута Муса Дембеле покачи на 2:0. Шест минути по-късно Карл Токо Екамби оформи крайното 3:0 с прецизен удар.

Отборът на "Тулуза" остава на дъното в таблицата с едва 12 точки след 11-ата си поредна загуба в шампионата.