Футболните национали с второ поредно равенство

България направи 1:1 със Словакия

Националният отбор на България по футбол завърши наравно 1:1 със Словакия в приятелска среща, която се игра в Рийд (Австрия).

Така "лъвовете", за които това е второ поредно равенство след 0:0 със Северна Ирландия в световна квалификация, продължават да нямат успех от началото на календарната година. "Трикольорите" са без победа и в четирите си двубоя под ръководството на Ясен Петров.

Днес селекционерът даде шанс за изява на по-млади играчи и в титулярния състав попаднаха вратарят Даниел Наумов, защитниците Иван Турцов, Петко Христов и Валентин Антов, а атаката водеше Атанас Илиев със завърналия се в отбора Божидар Краев зад него.

"Лъвовете" бяха по-активни в началните минути. Кирил Десподов удари греда след удар с глава, преди в 9' да асистира на Атанас Илиев за 1:0. Постепенно обаче Словакия намери своя ритъм и в 27' Ласло Бенеш изравни.

През втората част Ясен Петров осъществи още 6 промени, които нямаха желания ефект. В края на мача "трикольорите" се спасиха от загуба благодарение на Николай Михайлов.

На България предстоят още две контролни срещи този месец - на 5 май срещу Русия в Москва и срещу Франция в Париж три дни по-късно.

Съставите

България (4-4-1-1): Даниел Наумов, Иван Турицов, Петко Христов, Валентин Антов, Васил Божиков, Петър Витанов, Ивайло Чочев, Кирил Десподов, Момчил Цветанов, Божидар Краев, Атанас Илиев

Словакия (4-2-3-1): 12. Кучак, 2. Пекарик, 5. Шатка, 3. Варво, 4. Холубек, 22. Лоботка, 11. Беро, 18. Хараслин, 6. Бенеш, 7. Вайс, 9. Боженик