Габон и Гвинея-Бисау откриха Купата на африканските нации с равенство

Бурника Фасо и Камерун също не се победиха

Габон и Гвинея-Бисау завършиха наравно 1:1 в мача на откриването от турнира Купа на африканските нации.

Домакините от Габон предвождани от Пиер-Емерик Обамеянг бяха по-добри, но допуснаха късен излавнителен гол, който смълча трибуните. На терена за Гвинея-Бисау пълни 90 минути бе бившия футболист на ЦСКА Тони Силва.

През първото полувреме не се стигна до гол.

Седем минути след почивката Пиер-Емерик Обамеянг откри резултата за радост на феновете на домакините. В първата минута от добавеното време Жоару Соареш изравни резултата.

Буркина Фасо и Камерун завършиха наравно 1:1 във втория мач от турнира за Купата на африканските нации. Бенджамен Муканджо откри резултата в 35-та минута. Буркина Фасо обаче се добра до точка от срещата с гол на Исуфу Дайо с глава.