Гаел Монфис спря Григор в Монте Карло

Григор Димитров загуби с 1:6, 3:6 и напусна турнира

Григор Димитров напусна турнира в Монте Карло, след като загуби на четвъртфинал от Гаел Монфис с 0-2 сета, в отделните части 1:6 и 3:6.

Българинът нямаше свежестта и самочувствието, което демонстрира в предишните двубои в надпреварата. За по-малко от час Монфис прекърши съпротивата на Димитров.

Така след впечатляващия успех над Вавринка, Григор доста лесно отстъпи битката с Монфис. Французинът има вече три победи и само една загуба от Григор Димитров. На полуфиналите той ще срещне чеха Томаш Бердих.

Ето и развоя на срещата:

ПЪРВИ СЕТ:

0:1 Срещата започна по най-лошия начин за Григор Димитров, който допусна пробив още в първия гейм, след като направи 4 непредизвикани грешки.

0:2 Гаел Монфис затвърди пробива си след конфортен сервис гейм.

1:2 Димитров подобри играта си и намали изостването си на 1:2.

1:3 Монфис поведе с 40:15, Димитров намали на 40:30 с къса топка, но в крайна сметка френският тенисист спечели гейма.

1:4 Нов пробив, този път на 0, след като българският тенисист продължава с непредизвиканите грешки.

1:5 Димитров запиочнва силно този гейм и повече с 30:0, но с няколко добри сервиса Монфис не допусна връщане на единия от двата пробива.

1:6 Григор допусна нов пробив отново на 0, с което загуби и първият сет, в който има едва 50% вкаран първи сервис, спечели само 11 точки и допусна 17 непредизвикани грешки.

ВТОРИ СЕТ:

0:1 Монфис продължава с добрата си игра и след няколко добри форхенда спечели първия гейм на 30.

1:1 Безпроблемен сервис гейм за Димитров.

1:2 Българския тенисист достигна до две точка за пробив, при първата ретура му попадна в мрежата, втората Монфис е спаси с хубав сервис, а след това с по-стабилна игра от основната линия френският тенисист успя да спечели гейма.

1:3 Гаел спечели първата точка, Димитров изравни за 15:15 с първия ас в срещата, при 15:30 Григор направи и първата двойна грешка последвана от форхенд в аут и Монфис отново спечели подаването на българския тенисист.

1:4 Френският тенисист затвърди пробива, след нови грешки на Димитров.

2:4 Гейм на 0 за Григор.

2:5 Монфис печели гейма и е на крачка от успех в мача.

3:5 Григор не се предава, но ще има ли сили за нещо повече?

3:6 Край на мача! Григор Димитров напуска турнира в Монте Карло.