Гергана Топалова допусна обрат и напусна "Ролан Гарос"

Българската тенисистка не успя да се справи с 12-ата в схемата

Гергана Топалова не успя да продължи към най-добрите 16 в Париж при девойките. Българката загуби от 12-атата поставена в схемата Мария Лурдес Карле от Аржентина с 6:3, 4:6, 3:6.

Родната тенисистка започна добре срещата. Тя направи пробив в осмия гейм на мача и спечели първия сет с 6:3.

Във втория сет 18-годишната българка се възползва от слабостите в играта на аржентинката и успя да спечели подаването й още в първия гейм. Керле обаче не се предаде и върна брейка за 2:2. Двете продължиха да си разменят пробиви, но аржентинката показа по-стабилни нерви и изравни резултата в сетовете след 6:4.

В решителната трета част поставената под номер 12 в схемата демонстрира повече класа и приключи мача с 6:3.

Вчера Топалова победи американката Наташа Субхаш, давайки й едва 4 гейма, а по-рано днес Адриан Андреев се справи с първото си препятствие на "Ролан Гарос" - състезаващия се с "уайлд кард" Артюр Казо от Франция с 6:2 7:6 (6).