Германия и Испания със зрелищно равенство в Дюселдорф (ВИДЕО)

Последните световни шампиони направиха 1:1 преди Мондиала в Русия

Последните два световни шампиона - Германия и Испания направиха зрелищно равенство в контролен мач, игран в Дюселдорф. Двата тима завършиха 1:1 в проверка преди Мондиала в Русия, който стартира на 14 юни.

Домакините бяха автори на първата по-сериозна атака в срещата още в 3-ата минута. Томас Мюлер обаче не успя да прати топката във вратата на Испания.

Гостите пък дадоха категоричен отговор в 6-ата минута. Тогава Андрес Иниеста изведе по прекрасен начин Родриго, който сам срещу Марк-Андре тер Стеген успя да реализира за 1:0.

В 9-ата минута Де Хеа показа добър рефлекс при опит за изравнителна атака на Германия и удар на Дракслер.

Домакините все пак изравниха в 35-ата минута. Томас Мюлер стреля от разстояние, а стражът на съперниците не успя да реагира.

През второто полувреме последваха още зрелищни атаки, но до попадение така и не се стигна, а Де Хеа и Тер Стеген за пореден път показаха страхотна игра. Най-опасното положение бе на сметката на Матс Хумелс, който, вместо в мрежата, прати топката в гредата на испанците.