Германия с класика срещу Чехия, крачи уверено към Мондиал 2018 (ГАЛЕРИЯ)

Томас Мюлер с два гола за лесния успех на Бундестима

Действащият световен шампион Германия записа втора поредна победа в квалификациите за Мондиал 2018. Немците спечелиха домакинството си на Чехия с класическото 3:0 в среща от група C на пресявките в зона Европа.

Бундестимът тотално надигра своя съперник и зарадва близо 52 000 зрители на "Фолкспаркщадион".

Тимът на Йоахим Льов излезе напред в резултата още в 13', когато Томас Мюлер се възползва от отличен пас на Месут Йозил и се разписа - 1:0.

До почивката Германия имаше още няколко добри шанса да отбележи, но не съумя да удвои преднината си. Все пак това се случи четири минути след началото на втората част. Автор на гола стана намиращият се във великолепна форма Джошуа Кимих.

Домакините продължиха да диктуват събитията на терена и в 65' Томас Мюлер, с второто си попадение в мача, оформи крайния резултат: Германия - Чехия 3:0.

С този успех Бундестимът запазва лидерската си позиция в група C с актив от 6 точки. Чехия пък остава на четвърто място с едва 1 спечелена точка.

Във вторник Германия е домакин на Северна Ирландия, а Чехия на Азербайджан.

Резултатите от другите световни квалификации тази вечер

Северна  Ирландия - Сан Марино 4:0 (Стивън Дейвис 76', Лафърти 79', 90', Джейми Уорд 86')

Полша - Дания 3:2 (Левандовски 20', 36', 48'; Глик 49' автогол, Поулсен 69')

Шотландия - Литва 1:1 (Джеймс МакАртър 89'; Черних 59')

Словения - Словакия 1:0 (Кронаветер 74')