Германия се доближи до Евро 2016, вижте как (ВИДЕО)

Бундестимът с важна победа в четвърта група от европейските квалификации

Getty Images/Guliver Photos

Германия се изкачи на първо място в класирането на четвърта квалификационна група за европейското първенство по футбол през 2016 година. Това се случи, след като бундестимът надигра досегашния лидер Полша с 3:1.

Във Франкфурт световните шампиони поведоха с 2:0 още до 19’. Точни бяха Томас Мюлер и Марио Гьотце. В 36' Роберт Левандовски отбеляза осмото си попадение в квалификациите и даде надежда на поляците, които победиха бундестима с 2:0 в първата им среща от групата.

Секунди преди почивката и малко след нея Мануел Нойер се отличи с две спасявания от световна класа, а в 82' минута отново Гьотце осигури победата за домакините.

В другите два мача от групата Грузия победи Шотландия с 1:0, а Ейре надигра Гибралтар с 4:0. Тимът на Германия е лидер в класирането с 16т., следван от Полша с 14, Ейре с 12 и Шотландия с 11.